Uručenjem nagrada za životno delo Nadi Pavlović i Leu Martinu otvoren Evergreen festival u Nišu

Legendarni umetnici poručili da kvalitetna muzika traje, a mladima savetovali da budu uporni i verni onome što vole

Prijemom u Gradskoj kući i uručenjem nagrada za životno delo istaknutim umetnicima Nadi Pavlović i Leu Martinu danas je zvanično otvoren osmi Evergreen festival u Nišu.

Priznanja su uručena umetnicima čije karijere traju decenijama i koji su svojim pesmama i interpretacijama ostavili dubok trag na domaćoj muzičkoj sceni.

Zahvaljujući na nagradi, Leo Martin je istakao da mu priznanje mnogo znači, posebno zato što dolazi od ljudi koji istrajno neguju kvalitetnu muziku.

„Ova nagrada mi mnogo znači. Dobio sam je od organizatora koji ulažu mnogo napora da podrže dobru, zdravu muziku, što je danas retkost. Radujem se i zahvaljujem Snežani i njenim saradnicima što se toliko trude da ovaj festival uspe i da svi možemo da uživamo u njemu“, rekao je Martin.

Govoreći o vezi sa Nišom, istakao je da grad pamti pre svega po ljudima.

„Niš je zanimljiv grad, ali grad čine ljudi. Ljudi u Nišu su dobri i veoma gostoljubivi“, kazao je on.

Na pitanje da li je život posvećen muzici bio svojevrsna odiseja, Martin je odgovorio da je odiseja zapravo svačiji život.

„Svojevrsna odiseja. Uostalom, i život je odiseja. Zato svako nađe sebe u toj pesmi. Niko ne zna šta ga čeka, dan šta nosi “, rekao je Martin, podsećajući na stihove svog bezvremenskog hita „Odiseja“, pesme koja je obeležila njegovu karijeru i ostala jedna od najprepoznatljivijih na domaćoj muzičkoj sceni.

Nagradu za životno delo primila je i džez umetnica Nada Pavlović, koja je istakla da joj priznanje predstavlja potvrdu dugogodišnjeg rada i trajanja na muzičkoj sceni.

„Zadovoljstvo je veliko. Ovo je divan festival koji može da traje još mnogo godina, i kada nas više ne bude. Leo i ja smo dobili lepe nagrade i nadam se da ste prepoznali naše trajanje. To je, u stvari, akcenat na naše karijere“, rekla je Pavlović.

Ona je naglasila da joj priznanja i dalje predstavljaju podstrek za nove nastupe.

„Ovo mi je treća nagrada za životno delo. Naravno da mi daje podstrek. Dokle god mogu da stojim pred publikom i da imamo ovu komunikaciju, nastaviću da pevam“, kazala je.

Govoreći o životu posvećenom muzici i džezu, Pavlović je istakla da je najveća privilegija raditi ono što se voli.

„Vrlo je prijatno, zato što radimo ono što volimo i uživamo u tome“, rekla je ona.

Mladim umetnicima uputila je poruku da budu uporni i istrajni.

„Da istraju. Nije lako, ali molim ih da istraju. Ja možda nisam bila mnogo ambiciozna, ali sam volela ovo što radim i koristila svaku priliku da pevam ono što volim“, poručila je Pavlović.

Nakon današnjeg svečanog otvaranja, Evergreen festival nastavlja se večeras nastupima mladih autorskih bendova, dok je centralni muzički događaj zakazan za četvrtak, kada će na Letnjoj pozornici nastupiti grupa Zana, Boris Režak, Dušan Svilar, Milan Bujaković, Nada Pavlović i Leo Martin uz pratnju orkestra „Impresija“. U petak publiku očekuje koncert „Elvis Presley Experience“ tribute benda, dok će ovogodišnji festival u subotu zatvoriti regionalna muzička zvezda Nina Badrić uz orkestar „Impresija“.

spot_img

Relevantne vesti

Novi koncept javnog prevoza u Nišu: U toku razgovori o novom modelu i mreži linija

Izrada Studije javnog gradskog i prigradskog prevoza putnika na...

Planirani radovi na uređenju grada

Ekipe JKP „Mediana“ danas nastavljaju aktivnosti na održavanju javne...

Rasvetljene 4 krađe i uhapšen osumnjičeni za ta krivična dela

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, rasvetlili su četiri...
spot_img