Izrada Studije javnog gradskog i prigradskog prevoza putnika na teritoriji Grada Niša nalazi se u završnoj fazi, pa su u toku svakodnevni sastanci sa građanima, predsednicima mesnih zajednica i predstavnicima saveta građana sa teritorije svih gradskih opština.
Član Gradskog veća Miloš Đorđević vodi razgovore i, zajedno sa timom koji izrađuje strategiju, predstavlja predlog svim predstavnicima opština, posebno kada je reč o prigradskom saobraćaju i selima.

Razgovori se odnose se na sve gradske opštine, osim Medijane, s obzirom na to da na teritoriji ove opštine nema sela.
„Mi u razgovorima sa predstavnicima mesnih zajednica predstavljamo novi koncept i razgovaramo sa građanima o tome da li je on za njih prihvatljiv. Ideja je da se formiraju terminusi, na teritoriji grada, tako da prigradski autobusi više ne prolaze kroz centar grada. Na primer, u Niškoj Banji bi svi autobusi koji dolaze iz Ostrovice, Sićeva i tog dela grada dolazili do banje, gde bi putnici presedali i nastavljali put ka centru“, kazao je Miloš Đorđević, član Gradskog veća.
On dodaje da bi se na taj način smanjilo zagađenje vazduha i broj vozila koja prolaze kroz centar grada, a istovremeno bi bio obezbeđen veći broj polazaka za seoska područja, jer bi se skratila kilometraža, odnosno više ne bi dolazilo do dupliranja vožnji do prigradske autobuske stanice.

U narednim danima biće nastavljeni razgovori sa građanima kako bi se došlo do najboljih rešenja za sugrađane i goste grada.
Studiju krovno sa saradnicima izrađuje Akademija tehničko-vaspitačkih strukovnih studija iz Niša. Rok za izradu studije, koja se radi u tri faze, je 18. avgust ove godine.
Javni gradski prevoz u Nišu besplatan je od 1. jula prošle godine, a prema najavama gradonačelnika Niša Dragoslava Pavlovića tako će ostati i ubuduće.


