Pavlović: Više hiljada Nišlija krenulo u Beograd, danas predstavljamo plan za budućnost Srbije

Gradonačelnik Niša kaže da građani putuju sa više od 30 lokacija i poručuje da današnje okupljanje treba da pošalje poruke razvoja, zajedništva i tolerancije.

Više hiljada Nišlija jutros je organizovano krenulo autobusima ka Beogradu, gde se danas ispred Doma Narodne skupštine održava veliki skup pod sloganom „Srbija, jedna porodica“, na kojem će, prema najavama organizatora, biti predstavljen Plan za budućnost Srbije, a građanima će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović, koji je zajedno sa građanima krenuo put Beograda, rekao je da se iz Niša polazi sa više od 30 lokacija i da očekuje veliki odziv.

– Danas Nišlije dolaze ispred Doma Narodne skupštine Republike Srbije. Danas ćemo čuti planove za našu Srbiju, za dalji razvoj, za naredne godine. Siguran sam da će biti više od 150.000 ljudi – rekao je Pavlović.

On je istakao da ga posebno raduje veliki odziv građana.

– Nišlije polaze sa preko 30 lokacija danas i zaista mi je srce puno zato što je odziv veliki i zato što veliki broj naših sugrađana želi da sazna šta nas to očekuje u budućnosti. Želi da vidi šta su to inovacije – rekao je gradonačelnik.

Pavlović je najavio da će tokom dana, osim centralnog programa, biti organizovane prezentacije različitih inovativnih projekata, kao i predstavljanje gradova, turističkih organizacija i udruženja iz cele Srbije.

– Biće predstavljanja različitih inovativnih stvari u Beogradu. Biće prezentacije i promocije, naša Turistička organizacija zajedno sa pojedinim udruženjima predstaviće se posetiocima, a tako će biti i sa udruženjima sa teritorije čitave Republike Srbije, koja će na štandovima izložiti svoje proizvode i prikazati svoje usluge. Očekujem i mnogo dobrih sadržaja za decu i da će danas biti dosta mališana – rekao je on.

Govoreći o značaju okupljanja, Pavlović je ocenio da Vidovdan nosi snažnu simboliku i da je važno poslati poruke zajedništva.

– Danas je važno da budemo zajedno, da se prikažemo u pravom svetlu i pokažemo pristojnu i normalnu Srbiju, onakvu Srbiju kakvu želimo u budućnosti – rekao je Pavlović.

On smatra da razvoj Srbije ne podrazumeva samo nove investicije i tehnološki napredak, već i jačanje društvene kohezije.

– Pored toga što ćemo nastaviti da razvijamo ekonomiju, industrijalizaciju, veštačku inteligenciju i robotiku, Srbija treba da ima budućnost zasnovanu na jedinstvu, zajedničkom životu svih ljudi, smanjenju raskola i razmirica, većem stepenu tolerancije, normalnosti i pristojnosti. To je poruka današnjeg skupa – poručio je gradonačelnik.

Pavlović je rekao da ga posebno raduje što na put zajedno sa građanima kreću i funkcioneri, direktori i rukovodioci javnih ustanova.

– Svi funkcionišu zajedno sa svojim sugrađanima, sa ljudima koji su im komšije, prijatelji i rođaci. Nema podvajanja, nema razdvajanja. Ljudi putuju organizovano zajedno sa svojim prijateljima i zato mi je izuzetno drago. To je slika koju treba predstavljati i promovisati – rekao je on.

Posebno je istakao da ga raduje veliki broj mladih koji danas putuju u Beograd.

– Mnogo mi je drago što danas vidim veliki broj mladih ljudi. I ja ću danas biti u jednom autobusu. Kada sam ušao, video sam da je u njemu mnogo mladih i čitavog dana družiću se sa omladinom. Siguran sam da će me to oplemeniti i da će putovanje sa mladima biti lepše i lakše – zaključio je Pavlović.

spot_img

Relevantne vesti

Grad Niš raspisao konkurs za finansiranje i sufinansiranje projekata za mlade

Grad Niš raspisao je Javni konkurs za finansiranje i...

JKP ,,Mediana“: Nije bilo seče stabala

Nadležni u JKP ,,Mediana“ oglasili su se povodom, kako...

Držite se hlada, danas do 38 stepeni

Upozorenje RHMZ na veoma visoke temperature do 2. jula Republički...
spot_img