Horor na Svrljiškim planinama: postavio otrov na leš teleta namenjen divljim zverima, uginuo crni sup, zaštićena vrsta ptice

Uhapšen osumnjičeni za uništenje, oštećenje, iznošenje u inostranstvo i unošenje u Srbiju zaštićenog prirodnog dobra, zagađivanje hrane i vode za ishranu, odnosno napajanje životinja i sprečavanje i ometanje dokazivanja.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, u saradnji sa Upravom kriminalističke policije, Službom za suzbijanje kriminala, Odeljenjem za suzbijanje ekološkog kriminala, intenzivnim operativnim radom identifikovali su i, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili B. R. (1968) iz okoline Svrljiga, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela uništenje, oštećenje, iznošenje u inostranstvo i unošenje u Srbiju zaštićenog prirodnog dobra, zagađivanje hrane i vode za ishranu, odnosno napajanje životinja i sprečavanje i ometanje dokazivanja.

On se sumnjiči da je početkom maja, na imanju za uzgoj stoke na Svrljiškim planinama, postavio otrov na lešu teleta namenjen divljim zverima i time doveo životinje u opasnost, a što je dovelo do uginuća jednog crnog supa, zaštićene vrste ptica u vlasništvu Republike Bugarske.

Takođe, sumnja se da je B. R. potom, u nameri da spreči dokazivanje, leš teleta i uginulog supa uklonio i bacio na nepristupačno mesto u šumi.

Osumnjičenom je, po nalogu tužilaštva, određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužiocu.

spot_img

Relevantne vesti

Večeras premijera predstave ,,Mamina kuća“

Na sceni Narodnog pozorišta u Nišu, večeras poslednja premijera...

„Svi na sport“ sutra u parku Čair

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Nišu, u saradnji sa...
spot_img